0532 748 16 00

Dostumuzun eğitim dönüşünde yada küçük eğitimler verirken....

Dostumuzun eğitim dönüşünde yada küçük eğitimler verirken....


Dostunuzun eğitim dönüşünde yada küçük eğitimler vermek istediğinizde önem vermeniz gereken konulara dikkat çekmek isterim.

 

*Dostunuzla ilgileneceğiniz anlarda kesinlikle moral ve motivasyonunuz düşük seviyelerde olmamalı, canavarınız ile geçireceğiz dakikalarda iki tarafında zevk alması çok önemllidir,

*Dostunuz her istediğiniz yani sizin için doğru olduğununa inandığınız her davranışta ödüllendirme yoluna gidin,(ödül sevgi, aferim, yemekten zevk aldığı sevdiği bir gıda…)

*Dostunuzun istemediğiniz yani sizin için yanlış olduğuna inandığınız  her davranışta sözlü ceza vermeyi alışkanlık haline getirin sözlü ceza net tek kelimelik hayır komutudur,(profosyonel bir ekipten destek almadan kesinlikle fiziksel ceza vermeyin vermelerine de izin vermeyin)

*Ödülüde cezayıda anında uygulayın ki yaptığı davranışın doğru yada yanlış olduğuna vakıf olsun. Belli bir zaman sonra verilen ceza ve ödülün neye verildiğini anlayamaya bilir verdiğimiz ödül ve ceza yanlış yönlendirmelere sebebiyet vere bilir.

*Verilecek eğitim kesinlikle bir spor olarak düşünülmeli ve yorulacağını hesapa katmamız lazım ve yemek yemeden bu işlemler yapılmalı.

*Eğitimin bitmesinde kesinlikle dostunuz ile biraz zaman geçirilmeli bu zaman sevgi ve bir oyun katılarak şekillendirilmelidir bu sayede köpeğiniz eğitimi zevkle yapma imkanı sağlar.

*Eğitim en güzel yaptığı hareket ile bitirilmeli ve en son oyun zamanına geçerken sevgi ve ödüller ile bitirilmeli ki onun için başarılı bir şekilde bitmiş olsun,

*Sizleri sürünün birer parçası olarak görüyor ve sürünün lideri olmak istiyorsanız kararlarınız net olamalıdır bitiş ve başlamanı anınıda sürü lideri belirler.

 

*Kesinlikle sabırlı olun sabır bu işin anahtarıdır. Süreyi onu sıkmayacak ve yormayacak şekilde belirleyin,

Facebookta Paylaş